Menu Zamknij

Masaż kręgosłupa częściowy

Stosowany przy napięciu mięśniowym i bólach kręgosłupa. Polega na wykonywaniu systematycznych ruchów: nacieraniu, głaskaniu, uciskaniu, ugniataniu lub uklepywaniu, które mają na celu rozluźnić spięte mięśnie lub pobudzić te, które są osłabione. Częściowy masaż obejmuje tą część pleców, z którą pacjent ma problemy, np. odcinek szyjny, lędźwiowy itp. Działa odprężająco i przynosi ulgę w bólu.

Masaż kręgosłupa całościowy

Obejmuje masaż całych pleców, od odcinka szyjnego, aż po odcinek lędźwiowo-krzyżowy. Wykonywanie specjalnie dobranych, systematycznych ruchów, likwiduje zwiększone napięcie oraz wzmacnia osłabioną tkankę mięśniową. Terapeuta stosuje uciski, głaskanie, ugniatanie, oklepywanie oraz nacieranie.

Masaż relaksacyjny kręgosłupa

Doskonale sprawdza się u osób, które są zestresowane i przepracowane. Pozwala na odprężenie, działa rozluźniająco i kojąco. Pomimo tego, że podczas masażu terapeuta skupia się głównie na plecach, zabieg pozytywnie oddziałuje na całe ciało – mięśnie, więzadła, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, skórę oraz układ krwionośny i limfatyczny.

Masaż izometryczny

Jest to jeden z klasycznych masaży, który może być stosowany przy zanikach mięśniowych. Celem wykonywanego zabiegu jest przywrócenie sprawności oraz siły osłabionym mięśniom. Masaż wykonuje się na spiętych mięśniach, powodując ich rozluźnienie, bez konieczności obciążanie pacjenta ćwiczeniami. Masaż izometryczny sprawdza się zarówno u osób chorych, np. po udarach i wylewach, jak również u osób zdrowych, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej lub cellulitu. Jest również doskonałym uzupełnieniem leczenia kontuzji sportowych i urazów po wypadkach.

Masaż bańką chińską

Podczas masażu wykorzystuje się bańki chińskie. Ten rodzaj zabiegu sprawdza się zarówno w leczeniu różnych schorzeń, jak i przy problemach kosmetycznych. Stosuje się go przy problemach z napięciem mięśniowym oraz bólach kręgosłupa. Pomaga również zwalczyć cellulit i rozstępy.Podczas masażu wykorzystuje się bańki chińskie. Ten rodzaj zabiegu sprawdza się zarówno w leczeniu różnych schorzeń, jak i przy problemach kosmetycznych. Stosuje się go przy problemach z napięciem mięśniowym oraz bólach kręgosłupa. Pomaga również zwalczyć cellulit i rozstępy.

Masaż gorącymi kamieniami

Wykorzystuje się kamienie bazaltowe lub marmurowe, które po nagrzaniu zostają przykładane do bolącego miejsca, a następnie fizjoterapeuta przesuwa je, uciera i ugniata wybrane części ciała. Mogą być stosowane na całym ciele, również na twarzy. Zabieg sprawdza się przy problemach z krążeniem oraz napięciem mięśniowym. Pomaga się zrelaksować, ma działanie kojące, rozluźniające i poprawiające elastyczność mięśni.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Przed wyborem odpowiedniego zabiegu przeprowadzany jest wywiad, który pomoże określić, który masaż będzie najlepszy oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do masażu.

Masaż – przeciwwskazania

  • żylaki oraz stany zapalne żył
  • okres ciąży lub menstruacji
  • zmiany na skórze, jak wypryski czy zmiany alergologiczne,
  • nadciśnienie tętnicze
  • temperatura ciała powyżej 38 st. C.
Umów się na zabieg

Skip to content