Menu Zamknij

Masaż Warszawa – dla ducha i ciała

Przykładamy ogromną wagę do kompleksowej rehabilitacji całego ciała, dlatego nasi pacjenci mogą skorzystać z różnego rodzaju masaży. Łącząc różne metody jesteśmy w stanie poprawić sprawność fizyczną naszych podopiecznych, a tym samym podnieść ich komfort życia.

Wszystkie zabiegi wykonywane są przez doświadczonych fizjoterapeutów. Oferta skierowana jest zarówno dla naszych podopiecznych z ZOL, jak i w ramach turnusów rehabilitacyjnych  oraz pojedynczych zabiegów.

Umów się na zabieg
Dom opieki dla osób starszych
Dom opieki dla osób starszych

Nasze masaże działają odprężająco i relaksująco

Nasze masaże pozwalają nie tylko przywrócić sprawność fizyczną, ale również działają odprężająco i relaksująco. Jeśli szukasz masaży w Warszawie, sprawdź jakie masaże możesz wykonać w naszym nowoczesnym ośrodku, oddalonym jedynie o 35km od centrum stolicy..

Masaż kręgosłupa częściowy

Stosowany przy napięciu mięśniowym i bólach kręgosłupa. Polega na wykonywaniu systematycznych ruchów: nacieraniu, głaskaniu, uciskaniu, ugniataniu lub uklepywaniu, które mają na celu rozluźnić spięte mięśnie lub pobudzić te, które są osłabione. Częściowy masaż obejmuje tą część pleców, z którą pacjent ma problemy, np. odcinek szyjny, lędźwiowy itp. Działa odprężająco i przynosi ulgę w bólu.

Masaż kręgosłupa całościowy

Obejmuje masaż całych pleców, od odcinka szyjnego, aż po odcinek lędźwiowo-krzyżowy. Wykonywanie specjalnie dobranych, systematycznych ruchów, likwiduje zwiększone napięcie oraz wzmacnia osłabioną tkankę mięśniową. Terapeuta stosuje uciski, głaskanie, ugniatanie, oklepywanie oraz nacieranie.

Masaż relaksacyjny kręgosłupa

Doskonale sprawdza się u osób, które są zestresowane i przepracowane. Pozwala na odprężenie, działa rozluźniająco i kojąco. Pomimo tego, że podczas masażu terapeuta skupia się głównie na plecach, zabieg pozytywnie oddziałuje na całe ciało – mięśnie, więzadła, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, skórę oraz układ krwionośny i limfatyczny.

Masaż izometryczny

Jest to jeden z klasycznych masaży, który może być stosowany przy zanikach mięśniowych. Celem wykonywanego zabiegu jest przywrócenie sprawności oraz siły osłabionym mięśniom. Masaż wykonuje się na spiętych mięśniach, powodując ich rozluźnienie, bez konieczności obciążanie pacjenta ćwiczeniami. Masaż izometryczny sprawdza się zarówno u osób chorych, np. po udarach i wylewach, jak również u osób zdrowych, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej lub cellulitu. Jest również doskonałym uzupełnieniem leczenia kontuzji sportowych i urazów po wypadkach.

Masaż bańką chińską

Podczas masażu wykorzystuje się bańki chińskie. Ten rodzaj zabiegu sprawdza się zarówno w leczeniu różnych schorzeń, jak i przy problemach kosmetycznych. Stosuje się go przy problemach z napięciem mięśniowym oraz bólach kręgosłupa. Pomaga również zwalczyć cellulit i rozstępy.Podczas masażu wykorzystuje się bańki chińskie. Ten rodzaj zabiegu sprawdza się zarówno w leczeniu różnych schorzeń, jak i przy problemach kosmetycznych. Stosuje się go przy problemach z napięciem mięśniowym oraz bólach kręgosłupa. Pomaga również zwalczyć cellulit i rozstępy.

Masaż gorącymi kamieniami

Wykorzystuje się kamienie bazaltowe lub marmurowe, które po nagrzaniu zostają przykładane do bolącego miejsca, a następnie fizjoterapeuta przesuwa je, uciera i ugniata wybrane części ciała. Mogą być stosowane na całym ciele, również na twarzy. Zabieg sprawdza się przy problemach z krążeniem oraz napięciem mięśniowym. Pomaga się zrelaksować, ma działanie kojące, rozluźniające i poprawiające elastyczność mięśni.

Masaż limfatyczny – jedna lub dwie kończyny

Pobudza krążenie krwi i usprawnia jej przepływ, zapobiegając zakrzepom i powstawaniu żylaków. Uciskanie i pocieranie, pobudza limfę, dlatego po zabiegu zmniejszają się obrzęki oraz opuchlizna. Masaż limfatyczny uelastycznia skórę oraz pomaga w pozbyciu się cellulitu.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Przed wyborem odpowiedniego zabiegu przeprowadzany jest wywiad, który pomoże określić, który masaż będzie najlepszy oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do masażu.

Skip to content